BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelabrar 9344585
nr 934 4585
Kandelabrar
1 par, nysilver, 1900-tal, Danmark, höjd: 44 ca
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 12 januari 2015
kl 18:32:54
10/1 23:11:07
12 jan
e-auktion
Läs mer om e-auktion
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.