BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelabrar 9344585
nr 934 4585
Kandelabrar
1 par, nysilver, 1900-tal, Danmark, höjd: 44 ca
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 12 januari 2015
kl 18:32:54
10/1 23:11:07
12 jan
e-auktion
Läs mer om e-auktion
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Kandelabrar
Läs mer om e-auktion
nr 934 4585
Kandelabrar
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
måndag 12 januari 2015 |
10/1 23:11:07 | 1 | Vinnande bud |
12 jan
e-auktion